0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Османи: Граѓаните се солидаризираат со Македонците поради директниот атак врз националните атрибути

Ако има еден колатерален позитивен ефект од оваа блокада, тоа е дека граѓаните се сплотија во солидаризирање во случајот кон македонскиот народ, бидејќи на некој начин под директен атак се неговите национални атрибути и тука се покажа вистинската слика на Република Северна Македонија за која што треба да се гордееме, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close