0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи за назначувањето амбасадори: Додека не добиете официјално информација од МНР, сите информации сметајте ги за шпекулација

Процедурата за именување амбасадори од моментот на предлагање од страна на министерот за надворешни работи преку процесот на координација со Владата и со претседателот на државата, па се до добивање агреман од државата каде што се патува, е дискретен процес, што е во рамки на класифицираните информации во државата и затоа МНР никогаш се нема произнесено за било кој кандидат доколку во било која фаза на именување се до добивање на агреман.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close