0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветИнтервјуПолитика

Османи за МИА: Очекуваме да продолжи грчката поддршка за усогласување на рамката за ЕУ

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија Бујар Османи во Атина беше и пред четири месеци, но тогаш како дел од владината делегација предводена од премиерот Зоран Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“, вчера пак, ја оствари првата официјална посета на Грција и по средбите со грчкиот државен врв, а кусо пред враќањето за Скопје, во разговор со дописничката на МИА од Атина говори за пораките од Грција, за поддршката од јужниот сосед на нашиот пат кон Европската унија, за вакцината против Ковид-19, но и за моменталната ситуација во разговорите со Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close