Оригинални текстовиПолитика

Османи во улога на домаќин се обрати на свеченото отворање на „Преспа Форумот за дијалог“

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во Охрид имаше обраќање на свеченото отворање на првата меѓународна конференција во рамките на Преспа Форумот за дијалог.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close