0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Османи во Приштина: Единствена алтернатива за регионот е членството во НАТО и ЕУ

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија Бујар Османи допатува денеска во еднодневна официјална посета на Приштина, каде што претпаднево се сретна со шефицата на косовската дипломатија, Доника Грвала, по што беше примен и од претседателката на Косово, Вјоса Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close