0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи во Копенгахен на средба со министерот за надворешни работи

Покрај билатералните односи, централна тема на средбата ќе биде европското досие на земјава, постигнатиот напредок во клучните реформски области, добрососедските односи, како и обезбедувањето на поддршка за имплементација на одлуката за почеток на преговорите од страна на Советот на ЕУ од март минатата година, преку усвојување на преговарачката рамка и одржување на првата Меѓувладина конференција.

Back to top button
Close
Close