0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерПолитика

Османи во Казахстан на средби со Тлеуберди и Токаев: Зголемување на трговската размена и инвестицискиот потенцијал меѓу двете земји

Министерот за надворешни работи Бујар Османи имаше одвоени средби со неговиот казахстански колега Мухтар Тлеуберди, како и со претседателот на Казахстан Касим Жомарт Токаев. Тој посетата ја искористи и за официјално да биде пуштена во употреба новата амбасада на Република Северна Македонија во Нур Султан, соопшти МНР.

Back to top button
Close
Close