0_Македонија.ПорталПолитика

Османи во Елисејската палата на средба со советниците на Макрон, Думон и Адам

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Франција одржа одвоени средби во Елисејската палата со советниците во Кабинетот на претседателот Емануел Макрон, Изабел Думон, надлежна за Континентална Европа и Турција, и со советникот за Европа, Александар Адам, каде ја потенцираше важноста од имплементација на одлуката на советот на ЕУ од март минатата година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close