0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи во Дубаи: Продлабочување на економската соработка и зголемување на трговската размена

Како што соопшти МНР, централна тема на средбата е учеството на Северна Македонија на „ЕКСПО 2020 Дубаи“, при што беше посетен и Павилјонот на Република Северна Македонија кој е во финална фаза.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close