0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Osmani: Vazhdon harmonizimi i planit të veprimit me Bullgarinë

Vazhdon komunikimi me Bullgarinë në nivel politik, megjithatë kuptohet edhe puna e Komisionit për çështje historike dhe arsimore. Por, jo çdoherë në çdo takim të komisioneve mund të pritet ndonjë rezultat spektakolar, dhe për këtë shkak është intenca që këto takime të jenë më të shpeshta, që të vijë deri në zgjidhje, deklaroi sot ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve për takimin e fundit të komisionit të përbashkët Maqedoni e Veriut – Bullgari, ku nuk është arritur ndonjë përparim për çështjet e hapura.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close