0_Македонија.ПорталПолитика

Османи утре во Ватикан на централното одбележување на јубилејот пет години канонизација на Мајка Тереза

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи утре заминува во посета на Ватикан, по повод централното одбележување на јубилејот пет години канонизација на Мајка Тереза, што прв пат е во заедничка организација на Министерството за надворешни работи и Светата Столица.

Back to top button
Close
Close