0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Османи во Ватикан на централното одбележување на јубилејот пет години канонизација на Мајка Тереза

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска заминува во посета на Ватикан, по повод централното одбележување на јубилејот пет години канонизација на Мајка Тереза, што прв пат е во заедничка организација на Министерството за надворешни работи и Светата Столица, соопшти МНР.

Back to top button
Close
Close