0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи утре во Тирана на средби со државниот врв на Албанија

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија Бујар Османи утре ќе престојува во посета на Тирана каде ќе се сретне со претседателот на Република Албанија, Илир Мета, со неговиот домаќин, министерот за европски и надворешни прашања Олта Џачка и со државниот министер за дијаспора Пандели Мајко, а ќе има средба и со претседателот на Демократската партија, Љуљзим Баша.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close