0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

Османи утре во Братислава ќе ја отвори новата Амбасада на Северна Македонија

Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре ќе престојува во работна посета на Словачка по повод официјалното отворање на Амбасадата на Република Северна Македонија во главниот град Братислава, со што ќе биде официјализирано нашето дипломатско претставување во оваа пријателска држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close