0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи утре во Анталија на состанок со шефовите на дипломатиите на земјите членки на ПСЈИЕ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре ќе престојува во Анталија, каде ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите членки на Процесот за соработка на Југоисточна Европа (ПСЈИЕ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close