БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Османи: Србија ја користи секоја прилика да го дестабилизира Косово

Вршителката на должноста претседател на Косово, спикерката на косовското Собрание Вјоса Османи вели дека, со делењето вакцини во средините со мнозинско српско население во северно Косово, Србија врши флагрантно кршење на меѓудржавните договори потпишани во Брисел со посредство на Европската унија, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close