0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи-Сореиде: Севeрна Македонија како членка на НАТО значајно придонесува за стабилноста и безбедноста во регионот

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, оствари телефонски разговор со министерката за надворешни работи на Кралството Норвешка, Ине Ериксен Сореиде, при што се заблагодари за континуираната билатерална поддршка што Норвешка ја дава во насока на унапредување на евроинтегративните процеси на Северна Македонија, преку поддршка на административните и легислативните капацитети потребни за процесот на преговори со Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close