0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи со честитка до Блинкен: Северна Македонија и САД ќе работат уште посилно кон продлабочување на односите меѓу двете држави

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска упати писмо со честитка до новоизбраниот државен секретар на САД Ентони Блинкен, во која изразува уверување дека за време на мандатот на Блинкен, Северна Македонија и САД ќе работат уште посилно кон продлабочување на односите меѓу двете држави и со заеднички напори успешно ќе се справат со предизвиците што стојат пред нас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close