0_Web_Насловна-слајдер

Османи – Сијарто: Старт на преговорите на Северна Македонија со ЕУ без никакво одложување

Ја цениме принципиелната поддршка од страна на Унгарија и нивната јасна позиција за старт на преговорите на Република Северна Македонија со Европската Унија без никакво одложување, истакна шефот на дипломатијата Бујар Османи на средба во Будимпешта со неговиот унгарски колега Петер Сијарто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close