0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи: Северна Македонија активен чинител во спроведување на политиките на НАТО

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска и вчера учествуваше на министерскиот состанок на Северно-атлантскиот Совет на НАТО,кој поради  рестриктивните мерки наметнати од пандемијата се одржа преку видео врска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close