0_Македонија.ПорталПолитика

Османи: Сè уште постои силна солидарност во ЕУ околу одредувањето на датумот за преговори

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи смета дека сè уште постои силна солидарност во ЕУ околу одредувањето на датумот за преговори со Северна Македонија, иако земјите членки имаат многу внатрешни проблеми.

Back to top button
Close
Close