0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи реферираше пред пратениците за преговорите со Бугарија, за опозицијата тоа е задоцнето

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска пред собраниската Комисија за надворешна политика, реферираше за преговорите кои се водат со Бугарија за изнаоѓање решение за деблокирање на ЕУ агендата за нашата држава. За пратенците од опозицијата, ваквото обраќање е задоцнето и требало да се случи многу порано. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close