0_Македонија.ПорталПолитика

Османи – Радман: Мора да продолжи европската интеграција на Западниот Балкан

Во рамки на работната посета на Република Хрватска, министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска оствари средба со својот хрватски колега Горан Грлиќ Радман.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close