0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikë

Osmani pret së shpejti takim me homologun e tij bullgar Stoev

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani tashmë i ka dërguar letër urimi ministrit të ri të Punëve të Jashtme të Bullgarisë në Qeverinë e përkohshme Svetlan Stoev dhe pret takime, thotë ai, në drejtimin që këtë javë të mbahet takimi i Komisionit ndërqeveritar dhe për të hapur rrugën për negociata.

Back to top button
Close
Close