0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи: Постои решение само треба порационален пристап во спорот со Бугарија

Независно што прашањето и спорот е меѓу нас и Република Бугарија, многу е важно да се објаснат и позициите на земјите членки, бидејќи на крај одлуката ќе биде на сите земји, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close