0_Web_АктуелноДописници СветПолитика

Османи по земјотресот на Самос: Подготвени сме да помогнеме

Подготвеност за помош до шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас и алтернативниот министер за надворешни работи на Грција Милитиадис Варвициотис, изрази министерот за надворешни работи на Северна Македонија Бујар Османи, преку неговиот официјален „Твитер“,  по земјотресот на Самос, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close