0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерВидео изјава

Османи: Оптимист сум дека ќе почнеме преговори со ЕУ

Министерот за надворешени работи Бујар Османи е оптимист дека Северна Македонија ќе почне преговори за членство во Европската унија. Сите вклучени во овој процес, вели тој, се свесни за влогот, за тежината и последиците од неуспех на процесот. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close