0_Македонија.ПорталПолитика

Османи од утре во работна посета на Франција на средби со Ле Дриан, Изабел Думон и Александар Адам

Покрај билатералните односи, на средбата ќе се разговара и за европските перспективи на Република Северна Македонија, како и актуелните прашања поврзани со пандемијата и соработката на тој план. Во рамките на посета на Франција, двајцата министри, Османи и Ле Дриан, ќе потпишат и неколку билатерални договори, стои во соопштението на МНР.

Back to top button
Close
Close