0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи во официјална посета на Обединети Арапски Емирати

Шефот на дипломатијата Бујар Османи од денеска престојува во дводневна официјална посета на Обединетите Арапски Емирати на покана на неговиот домаќин, министерот за надворешни работи и меѓународна соработка, Шеик Абдула бин Зајед Ал Нахјан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close