0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи од состанокот на ПСЈИЕ вo Анталија: Преку регионалната соработка ги надминуваме разликите што го оптоваруваат регионот

Османи, како што соопшти МНР, во своето обраќање на состанокот ги изнесе погледите на Северна Македонија во однос на актуелните случувања во регионот и нивното влијание врз целокупната соработка, како и начините за унапредување на истата особено во форматот на ПСЈИЕ.

Back to top button
Close
Close