0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи од Рим: Унапредување на добрососедските односи и регионалната соработка во функција на европската перспектива

Земјава цврсто останува на определбата за полноправно членство во ЕУ, а сите нејзини дипломатски напори се насочени кон унапредување на добрососедските односи и регионалната соработка во функција на европската перспектива. Тоа е висок приоритет и на нашата надворешна политика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close