0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи очекува наскоро средба со бугарскиот колега Стоев

Министерот за надворешни работи Бујар Османи веќе упатил писмо со честитка до новиот шеф на бугарската дипломатија во привремената влада Светлан Стоев и очекува состаноци, вели, оваа недела во насока на одржување на Меѓувладината комисија и за отворање пат за преговори.

Back to top button
Close
Close