0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи: ОАЕ е и ќе остане еден од нашите клучни партнери во регионот на Блискиот исток

Присуството на Обединетите Арапски Емирати на Западен Балкан има позитивно влијание, поттикнувајќи го економскиот раст и благосостојбата во целиот регион, оценува шефот на дипломатијата Бујар Османи кој на почетокот од неделата беше во посета на Абу Даби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close