0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи: Никој не смее да ги загрозува правата на бугарската заедница во земјава

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска се огласи во врска со реакциите за правата на бугарската заедница во Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close