БалканДописници СветСвет.Слајдер

Османи: Независноста на Косово е неповратна

Косовската претседателка Вјоса Османи, по повод годишнината од пресудата на Меѓународниот суд за правда (МСП), со која се призна правото на Косово да прогласи независност, ги повика земјите кои не ја признале Република Косово конечно да го сторат тоа, јави дописникот на МИА од Приштина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close