0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи: Немаме време да се дефокусираме на прашања кои не се во интерес на граѓаните

Парламентарното мнозинство е стабилно, имаме тесна соработка и меѓусебна доверба и немаме време да се дефокусираме за такви прашања кои не се во интерес на граѓаните, вели министерот за надворешни работи, Бујар Османи одговарајќи на прашањето, дали се во преговори за ново парламентарно мнозинство.

Back to top button
Close
Close