0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Османи: Немаме алтернатива освен да продолжиме да разговараме и да најдеме начин како да го направиме исчекорот

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека утре во собрансиакта Комисијата ќе имам можност отворено да разговара со пратениците за како што вели хронолоки да ги објасни активностите што се преземени сите овие месеци за да се обезбед исчекор на европскиот пат.

Back to top button
Close
Close