0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи на виртуелен министерски состанок на Алијансата за мултилатерализам на маргините на 75. Генерално собрание на ОН

Министерот за надворешни работи Бујар Османи учествуваше на виртуелниот министерски состанок на Алијансата за мултилатерализмот во организација на министерот за Европа и надворешни работи на Франција, Жан-Ив Ле Дријан и Федералниот министер за надворешни работи на Германија, Хајко Маас, на маргините на 75-то Генерално собрание на Обединетите нации.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close