0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи на видео состанок со министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, заедно со својот хомолог од Албанија, министерката за Европа и надворешни работи, Олта Џачка, денеска, под покровителство на шефовите на дипломатиите на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску ќе одржат видео брифинг со своите колеги, министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ.

Back to top button
Close
Close