0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Османи на видео конференциски состанок на Северно-атлантскиот Совет на НАТО

На покана на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, шефот на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска ќе учествува на видео состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, како подготовка за НАТО Самитот што ќе се одржи во Брисел на 14 јуни 2021 година, а на кој Северна Македонија за првпат ќе учествува во својство на земја членка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close