0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи на средба во АВМУ, тема изборите

Делегација од Секретаријатот за европски прашања предводена од заменик претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска ќе оствари средба со делегација на Агенцијата за визуелни и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) на Република Северна Македонија,  предводена од директорот Зоран Трајчевски.

Скопје, 23 јануари 2020 (МИА) – Заменик претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска ќе има средба со делегација на Агенцијата за визуелни и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), предводена од директорот Зоран Трајчевски.

Средбата е дел од серијата посети на вицепремиерот Османи на институциите задолжени за спроведување на изборите, а со цел остварување на обврската за фер, слободни и компетитивни избори како дел од европската агенда на државата.

Вицепремиерот Османи вакви средби веќе имаше во Државната комисија за спречување на корупцијата и во Државната изборна комисија. цр/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close