0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Османи на средба со Симовски и Селами: Пописот е обврска и должност за сите граѓани

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари средба со директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски и неговиот заменик Илми Селами, шри што биле отворени сите прашања за начинот и постапката на која што ќе се попишува нерезидентното население, информираат од Министерството за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close