0_Македонија.ПорталПолитика

Османи на средба со Кризниот штаб во Штип

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Главен координатор на кризните штабови на единиците на локалната самоуправа за одбрана од Ковид 19, денеска ќе го посети Штип.

Скопје, 3 јуни 2020 (МИА) – Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Главен координатор на кризните штабови на единиците на локалната самоуправа за одбрана од Ковид 19, денеска ќе го посети Штип.

Османи ќе се сретне со претставници на локалниот кризен штаб во проширен состав. см/ев/

Back to top button
Close
Close