0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëShoqëriVideo deklaratë

Osmani: Maqedonia e Veriut i realizoi dhe i tejkaloi kriteret për fillimin e negociatave me BE-në

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani deklaroi sot se nuk mendon se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të ndahen në rrugën drejt BE-së për një periudhë tjetër, se është një debat i gabuar dhe se nuk duhet të heqim dorë nga mundësia e mbajtjes së konferencës ndërqeveritare në muajin qershor dhe fillimin e bisedimeve dhe me qeveri eventuale teknike në Bullgari për të gjetur zgjidhje teknike, për çka tani më ka vendim politik.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close