0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи – Логар: Западниот Балкан ќе биде важно прашање за претстојното претседателство на Словенија со ЕУ

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на маргините на Глобалниот безбедносен форум „ГЛОБСЕК 2021“ во Братислава, денеска имаше средба со министерот за надворешни работи на Словенија, Анже Логар, при што доби уверување дека Западниот Балкан ќе биде многу важно прашање за претстојното претседателство на Словенија со ЕУ.

Back to top button
Close
Close