0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи – Линкевичиус: С. Македонија да ги почне преговорите без никакво одложување

Ја цениме принципиелната позиција на Литванија за поддршка на европскиот пат на Северна Македонија, а особено сме благодарни што го препознавате нашиот напор, со добра волја и низ дијалог да ги надминуваме сите отворени прашања до затворањето на преговарачката рамка и до одржувањето на првата Меѓувладина конференција.

Back to top button
Close
Close