0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи-Кааг: Холандија го поддржува португалскиот предлог за надминување на проблемот со Бугарија

Како што соопшти МНР, двајцата министри покрај безбедносните предизвици разговараа и за европското досие на Северна Македонија, особено можностите за заокружување на одлуката на Советот за почеток на преговорите за време на португалското претседателство. Министерката Кааг во оваа прилика истакна дека Холандија го поддржува португалскиот предлог за надминување на проблемот со Бугарија.

Back to top button
Close
Close