0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Османи и Галовеј ќе потпишат Спогодба за партнерство, трговија и соработка

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи и амбасадорката на Обединетото Кралство Рејчел Галовеј денеска во МНР ќе потпишат Спогодба за партнерство, трговија и соработка меѓу двете држави.

Back to top button
Close
Close