0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи и Џачка реферираа пред министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ

Во организација на шефовите на дипломатиите на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за Европа и надворешни работи на Албанија, Олта Џачка денеска реферираа за европското досие на Северна Македонија пред своите колеги, министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close