0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëUncategorized

Osmani-Gir: Anëtarësimi në BE nuk ka alternativë, pavarësisht nga rezultati në dhjetor vendi mbetet i përkushtuar në reformat

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani realizoi takim të rregullt pune me Shefin e Delegacionit të BE-së në Republikën e Maqedonisë së Veriut, David Gir, në të ilin temë e diskutimit ishin aktualitetet rreth harmonizimit të Kornizës negociuese për fillimin e negociatave për aderim në BE të Maqedonisë së Veriut mes vendeve anëtare në Bruksel, Këshilli i ardhshëm vendimtar që do të mbahet më 8 dhjetor dhe përpjekjet që të kalohen pengesat nga karakteri bilateral me Bullgarinë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close